آخرین آموزش ها

 

برای دریافت مزایای استخرهای پرورش ماهی

   هشت ضلعی بر رو عکس بالا کلیک کنید

ورود به سایت

اوقات شرعی

چهارمین جشنواره طبخ آبزیان در شهرستان خلخال و دهمین جشنواره در سطح استان اردبیل در مورخ 28/11/97 برگزار گردید.به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان این جشنواره در سالن معلم شهرستان خلخال به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با حضور آقای دکتر بابائی فرماندار محترم شهرستان خلخال، دکتر میرآرمان واعظی مدیرکل شیلات استان، روسا و مدیران استانی و شهرستانی و اهالی محترم شهرستان خلخال برگزار گردید.

در این جشنواره دکتر بابائی فرماندار محترم شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان جشنواره علی الخصوص اداره کل شیلات استان و شهرستان، اظهار داشتند بحث امنیت غذایی یکی از امورات مهم در جامعه امروزی است و سعی می کنیم آبزیان را در سر سفره مردم و در سبد غذایی آنها بگنجانیم. ایشان افزودند شهرستان خلخال با وجود منابع آب فراوان، چشمه سارها و حاشیه رودخانه قزل اوزن پتانسیل خوبی برای تولید و اشتغال دارد و با برنامه هایی که شیلات استان در راستای توسعه آبزی پروری دارد امید می رود در آینده شاهد شکوفایی شهرستان در تولید آبزیان باشیم.

در ادامه آقای دکتر میرآرمان واعظی مدیرکل شیلات استان هم طی سخنانی اظهار داشتند یکی از اولویت های اصلی شیلات در استان توسعه آبزی پروری و بالا بردن مصرف سرانه آبزیان در سبد غذایی مردم است و آبزیان به علت داشتن امگا 3 فسفر و سایر املاح معدنی یکی از اصلی ترین نیاز بدن برای شادابی، سلامتی وداروی جهانی قلب است. وی سرانه مصرف آبزیان استان را 11 کیلوگرم عنوان کرده و افزودند استان اردبیل در بین استانهای غیرساحلی رتبه سوم را در مصرف آبزیان دارد.

در پایان این جشنواره با نظر هیأت داوران به ده نفر از برگزیدگان جوایز ارزنده اهدا گردید.