آخرین آموزش ها

 

برای دریافت مزایای استخرهای پرورش ماهی

   هشت ضلعی بر رو عکس بالا کلیک کنید

ورود به سایت

اوقات شرعی

هشتمین جشنواره طبخ آبزیان و غذاهای دریایی و اولین جشنواره در شهرستان پارس آباد در مورخ 20/12/96 برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان اولین جشنواره طبخ آبزیان و غذاهای دریایی در شهرستان مرزی پارس آباد با حضور فرماندار شهرستان آقای دکتر صمدی، مدیرکل شیلات استان دکتر واعظی، روحانیت معزز، رؤسا و مدیران شهرستان، معاونان و کارکنان اداره کل شیلات استان و اهالی محترم شهرستان پارس آباد در سالن ورزشی فجر آن شهرستان برگزار گردید.

آقای دکتر واعظی طی سخنانی در این مراسم اظهار داشتند سیاست سازمان شیلات ایران و به طبع آن اداره کل شیلات استان افزایش تولید در واحد سطح و افزایش سرانه مصرف ماهی در بین خانواده ها می باشد. لذا با برگزاری جشنواره های طبخ آبزیان و برنامه تلویزیونی سو هدیه سی سعی می کنیم سرانه مصرف ماهی را افزایش دهیم. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود افزودند دشت مغان استعداد بالقوه ای برای پرورش انواع آبزیان دارد. مسئولین شهرستان باید با همت و پشتکار راه را برای تولید انواع آبزیان هموار نمایند تا بتوانیم در کنار تولید، اشتغال جوانان را فراهم نمائیم.

فرماندار شهرستان پارس آباد هم ضمن تشکر از مدیرکل و کارکنان اداره کل شیلات استان و شهرستان از توجه ویژه به افزایش سرانه مصرف ماهی به عنوان غذای سلامتی در بین مردم، اظهار داشتند دشت مغان خصوصا پایاب سد خداآفرین ظرفیت بالایی برای پرورش انواع آبزیان دارد. لذا از تمامی دستگاهها و ادارات خواستند از بخشی نگری به موضوع پرورش ماهی پرهیز نموده و زمینه را برای تولید آبزیان فراهم نمایند تا رونق اقتصادی، توسعه شهرستان و اشتغال میسر گردد. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری جشنواره طبخ آبزیان توسط اداره کل شیلات استان و شهرستان راروند خوبی برای افزایش سرانه مصرف آبزیان دانستند. در پایان جشنواره به انتخاب سه نفر از داوران به نفرات برتر جوایز ارزنده اهدا گردید.