آخرین آموزش ها

 

برای دریافت مزایای استخرهای پرورش ماهی

   هشت ضلعی بر رو عکس بالا کلیک کنید

ورود به سایت

اوقات شرعی

هفتمین جشنواره استانی طبخ آبزیان استان اردبیل و اولین جشنواره در شهر سرعین در مورخ 13/10/96 برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان اولین جشنواره طبخ آبزیان و غذاهای دریایی شهر سرعین و هفتمین جشنواره استانی با حضور مدیرکل شیلات استان آقای دکتر واعظی، حاج آقا ناصر فرماندار محترم شهر سرعین، مهندس ارشد معاون محترم فرماندار، سرکارخانم مهندس محمدلو مدیرکل امور بانوان استانداری، آقای دکتر صالحی مدیرکل محترم دامپزشکی استان و جمعی از مدیران شهرستان و اهالی محترم شهرستان سرعین در سالن شهدای سرعین برگزار گردید. در این جشنواره ابتدا آقای دکتر واعظی ضمن عرض خیرمقدم به حضار محترم و شرکت کنندگان در جشنواره، ارزش غذایی ماهی را بسیار بالا دانسته و افزودند سرانه مصرف ماهی در استان ده و نیم کیلو است. امیدواریم که همه ماهی را نه بعنوان غذا بلکه بعنوان دارو برای پیشگیری بیماریهای قلبی و عروقی مصرف نمایند. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری این جشنواره ها را موجب شور و نشاط در خانواده ها عنوان نمودند و از استقبال پرشور مردم سرعین در این جشنواره تقدیر و تشکر نمودند.

فرماندار  محترم شهرستان سرعین هم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره در شهر توریستی سرعین افزودند برگزاری این گونه جشنواره ها باعث ایجاد نشاط عمومی شده و تنوع پخت آبزیان باعث بالا رفتن مصرف سرانه آبزیان شده و از اداره کل شیلات استان به جهت برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر نمودند.

در ادامه خانم مهندس محمدلو، مدیرکل امور بانوان استانداری هم مشارکت بالای بانوان را نشانه آگاهی مردم دانسته و اظهار نمودند این جشنواره ها و مسابقه ها برای بانوان مفید بوده و سلامت جامعه را تضمین خواهد کرد.

لازم به یادآوری است در این جشنواره 72 نوع غذا با ماهی سرو شده بود که در پایان به ده نفر از برگزیدگان به انتخاب داوران این جشنواره جوایز ارزنده اهدا گردید.